top of page

Pies na kempingu!

Rozpoczęły się wakacje! Przez kilka lat to był dla mnie okres wzmożonej pracy w PsimHotelu. Jednak w tym roku z wielu względów zrezygnowałam z tego zajęcia.

Nadarzyła się też okazja aby zrealizować marzenie o domu na kółkach :-)

Mieliśmy już kilka weekendowych wyjazdów ale teraz czas rozpocząć sezon na dobre. Wcześniej też ruch na kempingach był niewielki więc wyjazd z 5 psami to nie był żaden problem. Aktualnie miejsca zapełniają się dosyć szybko. Co zatem wziąć pod uwagę wybierając się z psem na kemping?

  1. Po pierwsze upewnij się, że na dany kemping możesz w ogóle zabrać psa a jeżeli tak, to ile Cię to będzie dodatkowo kosztować. Pamiętaj, żeby zawsze sprzątać po swoim pupilu a najlepiej wyprowadzaj go na spacery poza kemping.

  2. Nie puszczaj swojego psa luzem. Wszyscy wyjeżdżamy po to żeby odpocząć. Biegający luzem pies, który zagląda ludziom do namiotów albo zaczepia dzieci bawiące się piłką nie jest fajny. Nawet jeżeli Twój pies nie robi nikomu krzywdy i jest bardzo towarzyski, trzymaj go na swoim miejscu - możesz przygotować dla niego zagrodę lub przywiązać na lince.

  3. Zadbaj o to aby Twój pies nie szczekał na wszystko co się rusza, bo staniesz się uciążliwym wczasowiczem. Szczekający cały dzień pies stanie się nie do zniesienia w dłuższej perspektywie czasu.

  4. Zapewnij swojemu psu odpowiednią ilość ruchu i zajęć. Zabierając go ze sobą na urlop zaplanuj także czas, który poświęcisz tylko jemu. Kiedy Ty korzystasz z wypoczynku Twój pies powinien także wypoczywać. Ale jeżeli cały urlop sprowadzi się tylko do tego, pies zwariuje z nudów i stanie się nieznośny.

  5. Wyjeżdżając pozostaw po sobie porządek i dobre wrażenie. Inaczej jest duża szansa, że właściciel kempingu wprowadzi zakaz i w przyszłym roku nie skorzystasz już z tego kempingu. Pamiętaj, że ludzie traktują wszystkich opiekunów psów w jednakowy sposób. Jeżeli Ty jeden pozostawisz złe wrażenie, wszyscy na tym stracimy.

Życzę wszystkim udanych wyjazdów! Podzielcie się ciekawymi miejscówkami :-)


62 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

コメント


bottom of page