top of page

"Pora na psa" czyli jak świadomie wybrać rasę, kupić psa oraz wychować go zanim on wychowa Ciebie

Jaki pies dla rodziny z dwójką dzieci? Jakiego psa wybrać dla osoby aktywnej? Jaka rasa będzie najlepsza dla osoby starszej?

Takie i wiele podobnych pytań często pojawia się na różnych tematycznych grupach o psach. Najczęściej pod takim postem pojawia się natychmiast 100 odpowiedzi i każdy sugeruje inną rasę, najczęściej taką jaką sam ma lub hoduje.

Zawsze potem zastanawia mnie na jakiej podstawie osoba pytająca podjęła decyzję, którą rasę wybierze dla siebie.

O tym jaka rasa będzie najlepsza dla kogoś decyduje wiele innych czynników niż tylko posiadanie lub nie dzieci czy obecna lub przyszła aktywność opiekuna.

Udzielam czasami porad tego typu. Zazwyczaj jest to kilka spotkań z osobą zainteresowaną, długie godziny rozmów, analiz i przemyśleń. Według mnie niesamowicie ważny jest dobór odpowiedniego psa do naszych oczekiwań. Każdy ma jakąś wizję w głowie i jeżeli pies się w nią nie wpasuje zaczynają się różne kłopoty.

Kolejną sprawą jest wybór źródła pochodzenia psa. Kupić czy adoptować? Jeżeli kupić to gdzie? Adoptować ze schroniska czy z domu tymczasowego? Mimo niezliczonej ilości ogłoszeń w internecie wcale nie jest łatwo stwierdzić skąd warto kupić psa.

Kiedy już udało się wybrać i zakupić szczeniaka pojawia się problem z jego wychowaniem. Często nie wiemy jak i kiedy zacząć, co robić, w jaki sposób tłumaczyć szczeniakowi co wolno a czego nie.

Dlatego też powstała "Pora na psa"

Znajdziesz w niej odpowiedzi na nurtujące Cię pytania związane z wyborem, zakupem i wychowaniem szczeniaka.

Wydatek mniejszy niż na hamburgera w McDonaldzie a korzyść - sam sprawdź spis treści

Dodatkowo sam zdecyduj, która forma jest dla Ciebie wygodniejsza - tradycyjna książka czy wersja elektroniczna.

170 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page